Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. MXGP ile Dünya Afyon’da Buluştu « BOLVADİN KENT HABER

BOLVADİN KENT HABER

MXGP ile Dünya Afyon’da Buluştu

Afyonkarahisar Belediyesi ile Türkiye Motosiklet Federasyonu işbirliğinde düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası’nda sezonun 18. ayak yarışları nefes kesti. Dünya Motokros Şampiyonasına Vali Mustafa Tutulmaz, Eski Orman ve Su İşleri Bakanıu Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Milli Motosikletçi Dünya Şampiyonu ve Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye […]

MXGP ile Dünya Afyon’da Buluştu
05 Eylül 2018 - 19:49 'de eklendi.

Afyonkarahisar Belediyesi ile Türkiye Motosiklet Federasyonu işbirliğinde düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası’nda sezonun 18. ayak yarışları nefes kesti.

Dünya Motokros Şampiyonasına Vali Mustafa Tutulmaz, Eski Orman ve Su İşleri Bakanıu Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Milli Motosikletçi Dünya Şampiyonu ve Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy, Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) Başkanı Wolfgang Srb, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ile çok sayıda yerli ve yabancı motosiklet tutkunu katıldı.

Aylardır merakla ve heyecanla beklenen şampiyona için günler süren hazırlıklar yapıldı. Dünyanın en gözde spor yarışları arasında yer alan ve izleyici ortalamasında en favori 10 branş arasında yer alan Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) 18. Ayağı Yarışları dünyayı Afyonkarahisar’da buluşturdu.

Şampiyonanın tüm hazırlıklarını yakından takip eden ve organizasyona tam destek veren Vali Mustafa Tutulmaz, şampiyona süresince de Afyon Motor Sporları Merkezi’nden ayrılmadı. 86 ülkede canlı, Organizasyon 186 ülkeden ise banttan yayınlarla yaklaşık 1.8 milyar izleyiciyle buluştu.

2018 Yılı İlklerin Yılı Oldu

Sıralama turları öncesi festival alanında incelemelerde bulunan Vali Mustafa Tutulmaz stantları gezerek, yetkililerden bilgiler aldı. Vali Tutulmaz ayrıca motokrosçuların dinlenme alanları paddock alanına da giderek yarışmacılarla sohbet ederek, yarışlarda başarılar diledi. 2018 yılının Afyonkarahisar için ilklerin yılı olduğuna dikkat çeken Vali Mustafa Tutulmaz: “Bu yıl Sinemadan Gastronomiye, doğa sporlarından Dünya Motokros Şampiyonası’na kadar birçok sportif ve kültürel etkinlik Afyonkarahisar’da gerçekleştirildi. Afyonkarahisar 2018 yılındaki tanıtım çalışmalarını Dünya Motokros Şampiyonası ile taçlandırıyor” dedi.

Festivalde Aktiviteler Eğlenceli Anlar Yaşattı

Dünya Motokros Şampiyonası’nda Afyon Motosiklet Festivali katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. Organizasyon süresince katılımcılara Türk kültürü tanıtılırken, farklı aktivitelerle eğlence alternatifleri de sunuldu. Aralarında mini golf, tırmanma duvarı, zipline, sujeti-flyboard gösterisi, canlı langırt, çocuk motosiklet eğitimi, çocuk ATV eğitimi, sokak oyunları etkinlikleri, korku evi, motosiklet-araba sergisi, yerel el sanatları, çekme basket, Rugby Eğitimi ve Dijital-Simulatör Yarış Oyunları da misafirlere eğlenceli dakikalar yaşattı.

Demir Demirkan ve Ceza’dan Muhteşem Konserler

Festivalde 31 Ağustos günü rock müziğin sevilen ismi Demir Demirkan sahne aldı. Birbirinden güzel şarkıları konsere katılan izleyicileriyle birlikte seslendiren Demir Demirkan, şampiyonaya renk kattı. Sıralama ve antrenman yarışlarının yapıldığı 1 Eylül Cumartesi günü ise Rap müziğin yıldızı Ceza muhteşem bir konser verdi. Büyük bir coşkuyla karşılanan Ceza, “Ceza Sahası”, “Fark Var”, “Medcezir”, “Holocaust”, “Rapstar”, “Bir Minik Mikrofon”, “Panorama Harem”, “Onuncu Köy” gibi sevilen parçalarını seslendirdi.
Şampiyonanın son günü Pazar günü ise MX2 ve MXGP sınıfında yarışmalar yapıldı. Yarışmalar öncesi açılış seremonisi yapıldı.

İlimiz Türkiye’nin Parlayan Yıldızı

Açılışta konuşan ve Afyonkarahisar’ın Türkiye’nin parlayan yıldızı olduğunu vurgulayan Vali Mustafa Tutulmaz: “İlimiz her geçen gün adından daha fazla söz ettiriyor. Afyonkarahisar Türkiye’nin parlayan bir yıldızıdır. Bu yıldıza bugün bir yenisini daha ekliyoruz. Bu tür dünya çapında bir organizasyonu yapabilmek her ilin başarabileceği bir sonuç değil. Şampiyonadan alnımızın akıyla çıkarak ilimizi bir üst lige taşıyacağız. Turizmin parlayan yıldızı, tarihin, termalin, mermerin, lezzetin, kültürün merkezi olan ilimizde bu tür etkinliği gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadığımı ifade ederek emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Afyon’u 7 Yıldızlı Bir Şehir Haline Getireceğiz

Afyon Motor Sporları Merkezi’nin dünyanın en iyi motokros parkuru olduğuna değinen Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu: “Gurur duyacağımız bir hadise Afyon’da gerçekleşiyor. Afyonkarahisar şuanda 5 yıldızlı bir şehir. Allah nasip ederse 2 yıl içerisinde 7 yıldızlı bir il haline getireceğiz. Ben şampiyona için gelen tüm sporculara başarılar diliyorum. Bu parkurun açılmasında ve şampiyonanın hazırlanmasında emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. Federasyon temsilcileri, valimiz, milletvekillerimiz ve belediye başkanımızı gönülden kutluyorum. İnşallah bu bir başlangıç ve devamı da gelecektir. Hayırlı uğurlu olsun. Afyonkarahisar için büyük bir şeref. Sözlerimi noktalarken herkesi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” dedi.

Yarışma sonunda Vali Mustafa Tutulmaz, Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban tarafından dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.
Festivalin son gününde sevilen müzik grubu Athena konser verdi. Konser etkinliği ile Afyon Motosiklet Festivali sona erdi.

SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER