BOLVADİN KENT HABER

“O’nun Gibi Yaşamak” yarışması için hazırlıklar tamamladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 81 ilde  düzenlenen  Umre Ödüllü Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi yarışması için Afyonkarahisar’da bir çok çalışma hayata geçirildi. Bu çalışmalar kapsamında, yarışmaya başvuru yapan gençlere yönelik Afyonkarahisar İl Müftülüğü Diyanet Gençlik Merkezinde, her gün sabah ve akşam ikişer etüd gerçekleştirildi. 28 Şubat-5 Mart tarihleri arasında yapılan bu etüdlerde gençlere, il gençlik koordinatörleri, […]

09 Mart 2020 - 10:16 'de eklendi ve 977 kez görüntülendi.
“O’nun Gibi Yaşamak” yarışması için hazırlıklar tamamladı.


Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 81 ilde  düzenlenen  Umre Ödüllü Mevlid-i Nebi Gençlik Bilgi yarışması için Afyonkarahisar’da bir çok çalışma hayata geçirildi. Bu çalışmalar kapsamında, yarışmaya başvuru yapan gençlere yönelik Afyonkarahisar İl Müftülüğü Diyanet Gençlik Merkezinde, her gün sabah ve akşam ikişer etüd gerçekleştirildi. 28 Şubat-5 Mart tarihleri arasında yapılan bu etüdlerde gençlere, il gençlik koordinatörleri, KYK’larda görevli  manevi danışmanlar ile gençlik çalışmaları komisyonu üyesi olan imam-hatip ve Kuran kursu ögreticileri  rehberlik etti. Kadın gençlik çalışmaları komisyonu tarafından hazırlanan örnek   soruların cevaplanarak, yarışma kitabının tahlilinin yapıldığı etüdlere gençlerin yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

Bu çalışmaların yanısıra KYK yurtlarında da, buralarda görevli manevi danışmanlar aracılığıyla kitap tahlili ve soru-cevap atölyeleri gerçekleştirildi.   Bu sayede öğrencilerin yarışma sürecine hazırlanmasına oldukça fazla katkı sağlandı.

#AfyonDiyanetGençlik 
#AfyonkarahisarDiyanetGençlikMerkezi 
#OnungibiYaşamak 
#GençDiyanet

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER